WEDOS notebooky

Včera jsme poslali první várku deseti WEDOS notebooků jejich výhercům. Dalších deset je následovalo dnes odpoledne.

wedos-notebookWEDOS notebook je hlavní cenou v soutěžních kolech akce Mega narozeniny WEDOS 2013. Jedná se limitovanou edici Fujitsu Lifebook AH502, vyrobenou speciálně pro nás. Vybírali jsme z několika konfigurací a přemýšleli jakou cestou se vybrat. Jestli méně cen a zvolit ultrabook anebo čistě pracovní notebook. Nakonec i kvůli rozpočtu jsme zvolili pracovní notebook, který by vyhovoval i nám. Z vlastní zkušenosti víme, že více práce se udělá na pracovním notebooku než nejmodernějším ultrabooku 🙂

Námi poskládaná varianta má Intel Celeron B830 1.8GHz 2 MB, 4 GB RAM a 320 GB HDD. WEDOS notebook není sice zas tak úplně malý, ale velmi dobře se na něm píše (nezmenšená numerická klávesnice, zmenšený levý shift na úkor svislé čáry/vertical bar (tu ocení nejen wikipedisté)).  Hodně jsme diskutovali nad operačním systémem. Zdali zvolit předinstalovaný Windows anebo Linux. Přeci jen spousta soutěžících jsou zkušenější administrátoři serverů. Ještě by se mohli urazit 🙂 Nakonec padla volba, nedat systém žádný. Nechat to na každém z vás. Někteří to mohou vzít jako výzvu 😉

samolepky-wedos-cznicJak jste si jistě všimli, tak máme s odesíláním slušné zpoždění. Z Fujitsu nám je dodali místo začátkem října až v prosinci. Což nás velice mrzí, protože naše akce mohla být daleko lákavější. Plánovali jsme prohlídky datacentra pro výherce, spousta fotek a tak dále. Nakonec to ale dobře dopadlo a notebooky budou pod stromečkem, pokud vše půjde hladce. Bohužel už se u Fujitsu nestihli nalepit nálepky WEDOS CZ.NIC. Takže je dáváme do krabic s WEDOS notebooky a je jen na každém ze soutěžících zdali si jí na WEDOS notebook nalepí anebo ne.

hromada-wedos-notebookuTady na této hromadě vidíte 111 WEDOS notebooků připravených k odeslání. Pokud je mezi nimi i ten Váš můžete nám poslat přes kontaktní formulář v zákaznickém centru potvrzení korespondenční adresy a zdali máte WEDOS tričko + velikost, ve kterém se s ním vyfotíte a pošlete nám fotku. V pondělí jej zabalíme a pošleme. Možná odejde až v úterý na poště toho mají teď trochu víc.

16 komentářů u „WEDOS notebooky

 1. Tomáš Galář

  Tak u mě malá chyba s BIOSem. Po nainstalování W7 a restartu se sekne na BIOSu a restartuje se v 3sec intervalech a nechce nabootovat do ničeho. Problém už řeším s podporou Fujitsu.

   1. Ivan Sárközi Autor příspěvku

    Michal Stanke: musí se to řešit přes zákaznickou podporu Fujitsu. Napište prosím přes kontaktní formulář, zašlu Vám detaily objednávky.

   2. Tomáš Galář

    Tak evidentně není problém v notebooku, ale v instalaci WIN, i když tato instalace mi na několika dalších jede bez problémů. Dokonce HDD z tohoto nefunkčního notebooku a vyjmutý servisem a strčený do jiného podobného jede. Sami neví čím to může být, několikrát jsem se servisem přímo telefonoval a nenašli jsme příčinu. Vytipovali jsme tyto dvě možnosti, proč to dělá. Buď se systém instaluje z flash disku, nebo po prvním restartu systému se nevytáhne médium. Komplet motherboard přehozený za nový a stejný problém, takže v hardware asi problém nebude.

    1. Jiří Rybka

     Stejný problém…, Instalace Linuxu v pohodě, W8 v pohodě, jen „určitý“ W7 dělá problém.
     Bios má sekurity systém, a ten tento W7 nepřijme…., je třeba vymazat všechny oddíly na harddisku a nainstalovat správný OS.

     v Biosu nastavte BOOT z DVD, restartujte a nechte načíst toto DVD
     – zvolte „opravit“
     – podtvrďte opravu konzole
     – použijte „diskpart“ příkaz a odstraňte všechny dostupné diskové oddíly na pevném disku
     – instalujte Win 7 na tento prázdný HDD

 2. Tomáš Novák

  Notebook zatím šlape s woknama, narazil jsem pouze na dva malé nedostatky. Prvním je zanedbatelný vadný pixel – naštěstí téměř na spodní hraně displeje. Druhým je otřesná kvalita reproduktorů, které znějí podobně jako peckové sluchátka koupená na tržnici položená na stole:) Ale to se dá u pracovního notebooku očekávat. Výkon dostačující, Ještě si pod stromeček nadělím SSD disk a bude to ok:)

 3. Roman Buchtel

  Je to doma, s Kubuntu vše v pohodě šlape. Jen ty nálepky jsem nenašel.
  Spokojenost – díky R

 4. Jan Raida

  Hlásím, že notebook jede bezvadně, nainstaloval jsem Ubuntu 13.10, vše funguje k mé plné spokojenosti. Děkuji!

 5. Tomáš Novák

  Notebook dnes dorazil, načasování perfektní protože mám dnes 25 narozeniny, takže děkuji za krásný dárek. Dokumentaci, krabici a jiné zbytečnosti mohu vyhodit? Nevím totiž co bude potřeba při případné reklamaci, vzhledem k tomu že nemám doklad o koupi nebo jiný doklad.

  1. Ivan Sárközi Autor příspěvku

   Tomáš Novák: v tom případě všechno nejlepší k narozeninám Tomáši. Ohledně záruky se ještě poptám a dám vědět.

    1. Ivan Sárközi Autor příspěvku

     Lukáš M.: místo záruky je tam 2 roční servis od Fujitsu. Zavoláte na podporu, která se Vám pokusí pomoct. Pokud to nepůjde tak by si měli přijet pro notebook, opravit a zase dovést. Nejsem si přesně jistý datumem, ale mělo by to být od 06.12.2013.

  2. Tomáš Novák

   Tomáš všetko naj, asi to nieje možné ale ja mam tiež dnes narodeniny 😀 Rovnako sa voláme a ešte v ten deň sme sa aj narodili.

   Wedos ntb ešte nedorazil, ale postupne snáď na Vianoce dorazí aj na SK 🙂

   1. Ivan Sárközi Autor příspěvku

    Tak i Vám všechno nejlepší Tomáši :). Notebooky na Slovensko jsme zatím neřešili. Musíme najít vhodnou náhradu za službu české pošty balík do ruky. V každém případě se budeme snažit poslat všechny, tak aby byly u majitelů do Štědrého dne.

 6. Josef Nemec

  ID: 96866

  RAMka dobrý i pro masivní MS Win.s apps., CPU není vyložený cvrkot ale zase nebude žroutem bat. a pro profesionální použití to je naprosto postačující. a samozřejmě oddělená num. klávesnice je nutnost (dnes pracuji na notebooku přítelkyně a bohužel musím konstatovat, že je to dost nepohodlné). Pokud bych měl štěstí, tak bych vyzkoušel asi nějakou distribuci LINUXu (asi KUBUNT, nebo něco takového).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *