Soutěž – Napište jednu věc, kterou byste na WEDOS změnili (do 13.10.)

Máme nový, a určitě i krásný ;), soutěžní web. Takže hurá do soutěžení!

WEDOS si na českém hostingovém trhu vede opravdu dobře. Ale věděli jste, že do našeho to do listu pravidelně přidáváme věci, které nám pošlete vy? Opravdu. Všechny stížnosti, výtky a nápady pečlivě procházíme a vybíráme z nich zajímavosti, které se dostanou do diskuze v to do listu. Někdy jsou to opravdu drsné diskuze 🙂

Dnešní soutěž bude právě o vašich tipech a nápadech. Pokud byste mohli na WEDOS změnit jednu věc, jaká by to byla? Napište Vaší odpověď do komentářů pod článkem.

 • Nezapomeňte napsat Vaše zákaznické ID.
 • Soutěž končí 13.10 úderem půlnoci (23:59:59 je poslední vteřina, která se počítá do soutěže).
 • Stále platí pravidlo o .cz doméně, kterou si pro účast v soutěžních kolech musíte koupit anebo prodloužit. Stačí jen jedna pro celou soutěž.

Kompletní znění pravidel pro Mega narozeniny WEDOS 2013 najdete zde.

O co hrajeme?

Samozřejmě o limitovanou edici WEDOS notebook značky Fujitsu, který bude vypadat zhruba následovně:

limitovany-wedos-notebook

Zatím jsou stále v továrně, ale očekáváme jejich dodání každým dnem 🙂

Dalších devět účastníků, jejichž nápady budou dostatečně inspirativní, kritické anebo šílené, aby zaujaly naše porotce bude odměněno dárky od WEDOS a Fujitsu.

Stále zmateni?

Je pro Vás soutěž stále matoucí? Připravili jsme pro Vás jednoduchou infografiku, která Vám jistě pomůže.

infografika-jak-odpovidat-2

Jestli stále máte pochybnosti, napište nám třeba na naši Facebookovou stránku. Mimochodem být fanouškem WEDOS se vyplatí. Občas pro ně připravujeme speciální soutěže a nabídky 🙂

Pár slov na závěr

Pokud se podělíte s ostatními o naše Mega narozeniny budeme Vám moc vděční. Proto neváhejte a klikněte na tlačítka sdílení přes sociální sítě na té liště, která jezdí nalevo od tohoto příspěvku.

61 komentářů u „Soutěž – Napište jednu věc, kterou byste na WEDOS změnili (do 13.10.)

 1. Helena Slovakova

  ID zakaznika: 131854
  Odpoved:
  Jako jedna z mala bych design ani rozhrani administrace nemenila. Vzdy najdu rychle co hledam, vse je intuitivni a dobre okomentovane. Komu zalezi na kvalite sluzeb je uplne jedno jaky je “obal“. Rozzarene usmevy stastne rodinky a fotky nekonecnych serveru v rade za kvalitu neruci a v dnesni dobe spise odrazuji.
  Htit po mne abych navrhla zmenu je jako chtit po zakovy 5. tridy aby navrhl co zmenit v symfonii Bedricha Smetany. Proto navrhuji zmenu: nedelat velke zmeny v necem co tak dobre funguje.

  Zmenila bych

 2. Petr Sittek

  Moje zákaznické ID: 67194
  Moje odpověď na otázku: Možnost hromadného stahování fakturačních dokladů v .zip (výzva k platbě + daňový doklad + faktura) pro přímé přeposílání na fakturační oddělení. Po jednotlivých objednávkách (klikací ikona v přehledu objednávek) a více najednou (checkboxy a v horní liště tlačítko „stáhnout fakturační doklady“).

 3. Pavel Rubáš

  Moje zákaznické ID: 68259
  Moje odpověď na otázku: Zlepšení informovanosti zákazníků a akcionářů, jako třeba pravidelný měsíční report.

 4. Jan Dolák

  moje zákaznické id = 76712

  moje odpověď na otázku = k fungování wedosu nemám připomínky jen bych přivítal možnost registrovat i další národní domény např .pl , .de.

  Ještě by se mi líbila aplikace pro pc nebo mobil, která by graficky ukazovala aktuální vytížení mého hostingu ( a samozřejmě další užitečné informace ).

 5. Kateřina Svobodová

  ID : 131847

  Co u Vás změnit: GRAFIKU a zní to už z mnoha stran. Vím, že se nelze zalíbit všem, ale je tu možnost, jak upravit grafiku Vaší page,
  tak aby uspokojila většinu, jde sice o pracnější řešení, ale tímto budete zase o krok před konkurencí.

  Mám pro Vás návrh zavést SKINY.

  Tj. na všech variantách bude vše fungovat jak má, ale každý soudruh si vybere dle svého gusta:

  1) stávající rozhraní, lidi jsou zvyklí a není dobré dráždit jejich setrvačnost
  2) klidně ještě více extravagantní provedení, pro mladé a domácí punkovou scénu apod.
  3) seriozní, čili rigidní, strohé provedení pro nadutou firemní klientelu nebo lidi bez špetky humoru
  4) ořezaná verze bez serepetiček pro mobilní použití

  Všechny verze by měly jediné společné: Vaše logo. A ať si každý vybere, protože do roka a do dne Vám předpovídám 1. místo v úplně všech
  sledovaných parametrech na tuzemském doménohostingovém trhu, a tato vstřícnost k celému spektru koncových zákazníků se Vám bohatě vrátí.

  Hezký den

  Káťa Svobodová z Olomouce

 6. Marcel Rek

  Moje zákaznické ID: 60695

  Já bych přidal možnost nainstalovat nejpopulárnější redakční systémy jedním kliknutí. Myslím tím, že kdybych chtěl na některé doméně nainstalovat např. wordpress tak bych pouze kliknul v zákaznickém centru na tlačítko a vytvořila by se nová instalace wordpress bez nutnosti vytvářet databázi a kopírovat soubory na FTP.

  S pozdravem
  Marcel Rek

 7. Štěpán Maršík

  ID uživatele: 67584
  Tip na změnu jedné věci :

  Vážení administrátoři Wedosu,

  rád bych se touto cestou připojil k soutěži na téma napište jednu věc, kterou by jste na Wedos změnili. Prohlížel jsem komentáře, které zde již jsou, a nalezl jsem mnoho zajímavých, účinných i šílených nápadů co změnit. Nikde jsem však nenalezl vyslovenou svou myšlenku, a proto ji zde prezentuji.

  Ihned po příchodu na Vaše stránky uživatele ,,praští do očí´´ mnoho barevných log a nápisů. To je samozdřejmě žádoucí, protože barvičky lidi baví, a vždy zaujmou. Takto namlsaný člověk začne prohlížet stránky, a když se rozhodne zaregistrovat na Váš web, přesune svůj pohled na horní část obrazovky.

  V tu chvíli ale nastane to pravé podvědomě orientované peklo…

  Poté, jakmile shlédne obrázek s nápisem Zákazni__ Podpora 24/7, mozek mu automaticky doplní, že se jedná o Zákaznickou podporu, kterou může využít 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zároveň ale spustí zuřivý myšlenkový pochod, honbu za posledními dvěma písmeny, které nejsou zobrazené, a nezodpovězená otázka, jestli je obrázek skutečně souměrné ,,naježené kolečko´´, nebo jestli je brutálně sestřiženo vodorovnou čárou. Co když mají tyto dvě skrytá písmena jiný význam, než je evidentní. Co když si k Wedos převedu doménu, budu chtít podporu, a oni mi na to napíší jen – Zákaznická podpora 24/7, kde jste to četl? To my nevedeme….

  Zkušený uživatel již ví že máte jednu z nejlepších technických podpor (možná nejlepší) ze všech registrátorů domén v ČR. Někteří Vám dokonce věří natolik, že se smířili s věčnou otázkou naježeného kolečka technické podpory, a že ve skrytu duše doufají, že ho někdy uvidí kompletní. A že skutečně nebude seřízlé vodorovnou linkou.

  Jak se má ale nový zákazník duševně smířit s tím, že hned na úvodní stránce je nekompletní logo, které by jistě kompletní být mělo? Chudák zákazník cestou do práce bude přemýšlet o následujícím pracovním obědě, ale nebude se moci kochat představou odleželého guláše, protože se mu bude neustále vracet představa skrytého loga. V práci si bude do diáře kreslit krásná ozubená kolečka, a přemýšlet nad souměrností. Některé dokonce bude v noci strašit představa jedné bodlinky délší než těch ostatních…

  Poté se na stránky vrátí, a bude hledat. Nalezne úžasné ceny za domény, webhostingy, a další produkty které nabízíte. Řekne si, že když si koupí doménu, třeba uvidí obrázek kompletní. Poté se přihlásí na zákaznickou administraci, a se zoufalým zavytím zjistí, že dne žádné kompletní logo není… bude se na něj dívat pouze chladná ikona Zákaznická podpora s bublinkou chat. Bude jí zkoušet, jestli mu někdo odpoví. Poté jí kontaktuje ještě v něděli, státní svátek, o vánocích, a ve 3 hodiny ráno. Jakmile dostane pocit, že se na podporu může obrátit skutečně v každém čase a dni, a za každé situace včetně pádu meteoritu, lesního požáru a útoku hladových kobylek, bude moci konečně spát, a převést k Vám i ostatní své domény. Možná si v záchvatu eufórie objedná i dedikovaný server, a doplní svůj zálohový účet…

  Otázka však zní, kolik nebohých návštěvníků vašich stránek v noci ještě nemůže spát? Kolik jich má počmárané diáře postavičkami Jóži bodlinky? A hlavně ta nejdůležitější otázka…

  Je kolečko skutečně souměrné?

 8. Tomáš Horáček

  Moje ID: 117083

  1: Zákaznické centrum WEDOS: nechodím sem často, ale pokud chci třeba změnit aliasy k webhostingu, tak to hledám vždy urputně dlouho – šlo by třeba nastavit něco jako: „nejčastěji používané“

  2: Nabídka na „zkoušku“: Něco co nabízí i ostatní. Vůbec netuším, k čemu je půlka věci co tu nabízíte. Buď by bylo super zákazníkovi ukázat, co může získat tím nebo tím, popřípadě mu nabídnout vyzkoušení služby zdarma. Vůbec by mi nevadilo, kdyby mi třeba do emailu chodily informace o vašich službách, co mohu použít atd. Navolil bych si, že jsem třeba „malý uživatel“ a od Vás by mi časem používání služeb došel email, ať vyzkouším třeba wedos disk, nebo třeba, když budu mít webhosting o nějakém objemu dat, tak mi napíšete, že mi doporučujete něco jiného. Nemyslím tím, aby mi chodili emaily co pět minut ale jednou za 14 dní až měsíc – to si rád přečtu.

  3: Grafika: Je super, že nedáváte na best photoshop obrátky a rozjařené fotky „jako uživatelů“, ale čas od času mi přijde, že vaše hlavní stránky mají za úkol krýt praní špinavých peněz. Když jsem poprvé přišel na Váš web, tak jsem byl trošku v šoku, co to je. Uznávám, že je to tím, že ostatní hráči nasadili jiný styl, ale i tak.

  4: průvodce pro zájemce: Jsem X letý člověk a přemýšlím o doméně, a webhostingu. Když jdu na nejmenované poskytovatele, tak už jen z té sterility mám pocit, že bych u nich nechal celou výplatu. Co takhle udělat průvodce, který spočítá cenu toho, co potřebuji. Například. Zadám, že jsem fyzická osoba, chci používat jeden wordpress a chci doménu a průvodce by mi řekl: Za doménu zaplatíte XX Kč, za webhosting zaplatíte XX Kč. K tomuto získáte wedos disk 5 GB zdarma. Pokud budete potřebovat v budoucnu něco navýšit, bude Vás to stát tolik a tolik. Toto se mi ukáže v přehledné nabídce a já můžu ihned využít, nebo mi to pošlete na email jako nabídku.

  5: Info pro nezkušené: Víte, co to je, když se někdo podívá na vaše stránky http://hosting.wedos.com/cs/webhosting.html? Když se díváte na jednotlivé služby v ceně, tak je tam dost odkazů, ty vedou na stránku s infem o dané službě. Zkuste to udělat tak, aby se to otevřelo třeba pop up okně nebo jak se tomu nadává a já neměl po chvilce otevřeno asi 30 záložek s Vašimi stránkami, protože se stane to, co se stalo i u mě. Vše jsem na konci zavřel a to včetně stránky s možností objednat službu. Já se ale vrátil.

  6: Prezentujte Vaši firmu: Udělejte na webu nějaké video, které dokáže oslovit jak FYZ tak PRÁV osobu. Něco jako kombinace článku 3 roky wedos, jak to, že máme tak nízké ceny atd. Nic dlouhého, ale spíše rychlé vysvětlení, abyste člověka dokázali zaujmout a pak se rád věnoval vaší webové prezentaci.

  7: Jak při výběru barev na malování pokoje: Je sice super, že máte tak živé stránky, ale nešlo by to nějak uklidnit? A trošku rozdělit? Třeba ba hlavní stránce není jasně dán přechod: Tady jsou informace o nás, tady je ceník, tady je ostatní.

  8: Člověk, který k Vám přijde a chce jen něco na wordpress, asi není takový vývar jako někdo, kdo chce pořádnou VPS apod. Bylo by možné po registraci a úhradě prvních služeb člověkovi poslat email jako: Chcete-li si udělat eshop, doporučujeme toto, protože to mají zákazníci odzkoušené (a za to dát odkaz, kde stáhnout). Chcete si nastavit email…. atd, atd…..

  9: Reklamy: když se podíváte třeba na moje stránky http://www.maxwelle.eu, tak můžete nahoře vidět vaší reklamu. Popravdě jsem dlouho přemýšlel, jestli ji tam dát, protože je jak pěst na oko. Nešlo by udělat třeba nějaké rozdělení reklam podle barev? Kdy by sice reklamy byly stejné, ale barevnost by byla nastavitelná? Mám zelený web, tak chci oranžové téma reklamy (Ne… nevolím je.. :-D) apod.

  10: Ta okna: Nikdy nevím, co se otevře ve stejné záložce a co v nové. Bylo by možné k odkazům dávat symbol co se jak otevře? A hlavně, bylo by možné minimalizovat odkazy s otevřením na nové záložce? Vždyť i pro Vás to musí být náročné udržovat v chodu.

  11: Znalostní báze: Mám nějaký problém a nechci hned psát na podporu. Tak jdu sem : http://kb.wedos.com/ a hledám nebo zadám dotaz. Třeba http://kb.wedos.com/search.html?stx=php+zpomaluje+str%C3%A1nky&stype=forum&f=1. Články už mám pročtené, tak zkusím diskuzi. Jenže. Když mě nějaký příspěvek zaujme a já dá zobrazit celé, tak se mi ukáže celé vlákno a já to musím znova hledat. To mě po chvilce přestane bavit Výsledek? Píšu na podporu.

  Vím, že se tu dost zabívám potřebami fyzických osob, ale ty mají menší přehled než velcí korporáti a jejich IT oddělení

  A to je vše milí přátelé… Tádytádydá…..

 9. Tomáš Novák

  Moje ID: 123522

  1. Pridal by som nainštalovanie redakčných systémov jedným kliknutím. Tj. do administrácie by som dal tlačítko: Nainštalovať WordPress, Nainštalovať Joomlu (a po kliknutí by sa hneď nainštaloval zvolený redakčný systém).

  2. Pridal by som free webhosting (aktivácia pomocou SMS – cena 1€ napríklad (z toho budete mať tak 0,40€). Obmedzený tarif, niečo ako je Miniweb k doméne, len trošku lepšie.

 10. Lucie Frühaufová

  ID: 130674
  Chybí mi u Wedos seznam expirovaných domén, tak jako to má konkurence. A samozřejmě následně jejich zakoupení. Ráda bych měla vše na jednom místě, takto Wedos přichází nejen o zakoupení domény, ale často i hostingy => o zákazníky.

 11. Marek Ž.

  Moje ID: 129029
  Moje odpověď je:
  1. Cron v 5 minutových intervalech bez příplatku.
  2. Za zkoušku by stál i free webhosting, s hodně omezenými parametry, aktivace třeba pomocí SMS.
  3. E-shop na reklamní předměty 😉

 12. Jan Sehak

  ID účtu: 101219
  Odpověď: Jsem s WEDOS maximálně spokojený ale poslední dobou mě celkem otravuje konkurence, spamuje email a tak byste měli zavést nějaký účinný ANTISPAM na jejich trapné nabídky. Nazval bych ho WEDOS ANTISPAM 😀
  Proto WEDOS nic měnit nemusí, ale konkurence by si měla uvědomit, že je poslední. 😀 Nebo radši ať si myslí že je nejlepší… 😀

 13. Matěj

  ID: 121647

  Dal bych nějakou speciální slevu, doménu zdarma, hosting zdarma, nebo nějakou částku na zálohový účet nebo prostě nějaký super bonus těm, co si vylepí na auto reklamu Wedos. nálepku na okno. Bonus podle provedení. Zdrojový soubor s variantami polepu si můžete nechat navrhnout v další soutěži. Hodnota bonusu bude dána podle provedeného polepu (okno boční, okno zadní, celopolep, nálepka…) identifikace a kontrola splnění uživatele bude přidáním ID k polepu, na určité místo. Dále zasláním fotek z různých úhlů.

 14. Tomáš Novák

  Moje zákaznické ID: 77373
  Odpověď:
  Radil bych projít si odpovědi v komentářích (nepochybuji o tom že to někdo udělá 🙂 ) a vybrat z nich několik zajímavých a proveditelných nápadů. Na hlavní stránce pak spustit hlasování pro zákazníky, kterou z funkcí by uvítalo nejvíce z nich. Nejenže tak nebudete muset hodnotit, zda je nápad v soutěži přáním jednotlivce či větší skupiny lidí, ale dáte také lide možnost zapojit se do vývoje/zlepšování služeb, což mnoho z nás zaujme. Člověk pak má pocit, že tu firma není jen pro zisk, ale i pro nás. Což mimo jiné potvrzuje i tato soutěž a další pořádané akce. Zákazníci se navíc budou častěji vracet na stránky a vlastnost „přizpůsobení se zákazníkům“ bude dalším důvodem k volbě Wedosu namísto konkurence 😉

 15. Jiří Michal Šorf

  Návrh na jedinou, ale zato zásadní změnu :
  Akcionáři musí rozhodně dostávat čepice a trička zdarma! :-))

 16. Jakub Žák

  Moje zákaznické ID: 59229

  Jelikož jsem asi špatně pochopil otázku, tak znovu 🙂

  Odpověď: Akcionářská část v zák. administraci – nepřehledná, chaos ve fóru, bylo slibováno mnohem více, než je naimplementováno

 17. Radim Tichý

  Moje zákaznické ID: 105696
  Odpověď na otázku: ano, tedy jenom jednu věc, kromě zpřehlednění a zjednodušení vašich web stránek (méně barev, méně odkazů, méně chaosu 🙂 ) už nic.

 18. Jakub Žák

  Moje zákaznické ID: 59229

  Odpověď:
  1) Akcionářská část v zák. administraci – nepřehledná, chaos ve fóru, bylo slibováno mnohem více, než je naimplementováno

  2) Aplikace pro správu služeb do Androidu, příp. jiných OS (nebo úprava zák. administrace pro mobilní zařízení)

  3) Reklamní placky (buttonky) 🙂

  4) E-mailová upozornění na výpadky služeb

 19. Jan Ptacek

  ID: 58093
  * podporim monitoring vps, co jsem videl nekde vyse, nebo
  * vasi admini by mohli tocit screencasty s doporucenymi postupy k administraci vps,
  tim se ulehci podpore, zvysi bezpecnost, a kdyz to bude trochu viralni, tak i navysi trby:
  win-win

  vps je genialni, diky!

 20. Martin Hrkút

  ID:86832

  1. rozhodne konecne spojazdnit registraciu SK domen, nech mozem premigrovat aj tie plne sem 🙂
  2. v uvode by ma celkom potesila moznost nahodit VPS so systemom rovno optimalizovanym pre chod vacsieho mnozstva WordPress webov. je to vsak asi dost minoritna poziadavka z hladiska toho kolko ludi by to chcelo + uz som sa zariadil :))

 21. Jan Raida

  ID 129522

  Mít možnost změnit jednu jedinou věc? Snadná odpověď:

  M A J I T E L E W E D O S U

  (smajlík) vím, že mi stávající šéf Wedosu tak dobrou firmu neprodá, ale alespoň malej kousek by mohl,
  co takhle zase pustit nějaké akcie pro nás koupěchtivé, byl to opět výborný tah a lidi jako já jsou na to nažhavnení, peníze použijte na expanzi, Váš obchodní model v zemích bývalého východního bloku, kde se počítá každá koruna, forint či zlotý bude velmi úspěšný nejen dle mého mínění. A Vy zkušenosti máte, jen je zužitkovat!

 22. Tomáš Dražka

  ID: 87686

  Podle mě by vůbec nebylo špatné přidat do uživatelské administrace pár předinstalovaných opensource systémů pro správu webových stránek, diskuzních fór, galerií a e-shopů, které by se po kliknutí jednoduše nainstalovali na webové stránky. V ideálním případě by uživatel mohl do vybraného systému doinstalovat (nebo by to mohlo obsahovat základní instalace) některé moduli, českou lokalizaci a podobně.

  Věřím, že by tato služba oslovila další nové zákazníky i z té méně odborné sféry.

 23. Pavel Slabý

  Neříkám jak, ale chtělo by to umožnit snáze rozjet u Vás aplikace v jazycích typu Python nebo Ruby. VPS je fajn, ale ne každý na to má nervy…

  1. Pavel Slabý

   A přidat kolonku k tomuto formuláři na ID uživatele, nebo vyplňovat automaticky po přihlášení, nebo cokoliv, co by pomohlo zajistit, abych nezapomněl napsat své ID tak, jako teď. 🙂
   ID:125749

 24. Blažej Krajňák

  Moje zákaznícke ID: 67494
  Odpoveď na otázku:

  1) Možnosť recyklácie použitých názvov FTP účtou a databáz
  2) Trochu širšie WAPI prostredie, a to aj pre hostingy a VPS (podpora vytvorenia emailu alebo zmeny hesla, pridanie FTP uctu, atd…)
  3) .SK domény
  4) SSL Certifikáty

  P.S.: Ale zostante sami sebou, teraz je úplne všetko u vás v poriadku 🙂

 25. Ivo Solánský

  ID: 64257

  Rozhodně bych zlepšil multihosting, tedy ne pouze přes aliasy, nýbrž možnost kompletní správy včetně samostatných emailů, globálního ftp, …

 26. Lukáš Kohout

  ID: 102537

  1) .SK doména
  2) SSL certifikáty (alespoň Rapid SSL) – konkurence je mizerná, buď nesmyslně drahá a relativně rychlá, nebo levná a pomalá (fungující jen v pracovní době v pracovní dny)
  3) Přidat do formuláře políčko pro ID uživatele, aby se nemuselo zadávat do komentáře.
  4) Otevřít podpůrné programy pro obecně prospěšné projekty. Zájemci by se zaregistrovali, představili projekt a Wedos by vybral X nejzajímavějších a ty podpořil – finančně a nebo poskytnutím hostingu, domény, nebo jiným způsobem. Rozdávat notebooky je fajn, ale jsou místa, kde penízky chybí podstatně více, než ajťákům 😉

 27. Jan Havlena

  ID: 117585
  Mě se webové stránky a administrace líbí.
  Administrace mi příjde přehledná a co se týče vzhledu jednoduchá (A v jednoduchosti je síla).

  Webové stránky hosting.wedos.com jsou také jednoduché a přehledné.

  Nové stránky datacentrum.wedos.com jsou poměrně přehledné ale už nějak nezapadají do
  vzhledu všech vašich stránek. (Ale o to přece nejde)

  No a teď se dostáváme k těmhle stránkám.
  Když jsem se dozvěděl že připravujete nový web pro soutěže který má být přehlednější a jednodušší,
  představoval jsem si něco opravdu jednoduchého, přehledného a snadného.
  Když jsou však na tyto stránky přišel byl jsem trochu zaskočen.

  Hlavní šablonu pro wordpress jsem opravdu nečekal 😀
  No mohlo to být i horší.
  Věřím že spousta dalších lidí byla taky zaskočena.
  Ale co, účel to plní. Jen to už nemněňte 😉

  Jste prostě Super !!!

 28. Mário Halás

  Moje ID: 79427

  1.) Osobne by sa mi veľmi páčilo, ak by ste spustili službu managed VPS, klient by nemal root, spravil by si čo potrebuje a VPS ako také by bolo pod Vašou kontrolou.

  2.) Potešila by ma aj možnosť, navýšiť si parametre pri NoLimit Extra za nejaký poplatok.

 29. Lenka Dohnalová

  ID: 129230

  Vaše služby jsou super. Mám pro vás nápad, jak je ještě zlepšit a přivézt více zákazníků. Při ověřování domén mě neskutečně obtěžuje, že musím vymýšlet stále nová a nová doménová jména sama. Věřím, že nejen já bych ocenila nějaký nástroj pro generování doménových jmen, který by nabízel třeba na základě slovního základu doménová jména podobného významu. Určitě by se tak prodalo víc domén a vám by přibylo potenciálních zájemců o hosting 😉

 30. Radim Pešout

  ID: 64097

  Během nakupování domény se vždy zastavím v druhé kroku u položky „kontakty“, kde se píše toto „Pokud nerozumíte následujícím volbám, ponechte výchozí hodnoty“, ale já bych to tam chtěl zadat, ale vždycky nevím, kde to sehnat :D.

  A teď návrh: Můžete místo této věty napsat návod, kde ho sehnat? V KB mně to nestačí :-), ušetřilo by mi to čas.

  Děkuji 😉

 31. David Říha

  ID: 128096

  Když jsem poprvé přišel na wedos.cz, řekl jsem si what the fuck, to asi ne. To jsem se dostal někam jinam, blbý reklamní vyskakovací okna.. tak kde mám otevřenej ten wedos..? No, pak mi došlo, že to je opravdu ten wedos, který mi přátelé doporučovali a nevěděl jsem, jestli spadnout ze židle, utéct nebo si dát facepalm.

  Nakonec jsem ze židle nespadl a spokojil se s tím, že grafik asi spadl z višně. Wedos jsem začal používat, spokojený zákazník se ze mě celkem stal, ale pořád mi kvůli té grafice webu v hlavě hlodá takovej ten červík „ty jo, je to teda seriózní firma nebo je to banda kdovíkde posbíraná, která se nás snaží opít rohlíkem a jako profesionální se jenom tváří?“. Ano, služby a ceny asi mluví za sebe, jenže zatím jsem se nedostal do situací, které by nezvládl jakýkoliv hosting. A bojím se, že až se na to dostane, něco se začne někde rozsypávat a pozlátko začne rezavět, protože kdo si neumí zamést na dvoře, nemá uklizeno ani ve skříni.

  Ano, web pro webhostingy nemusí být umělecké dílo oku lahodící, ale měl by mít nějakou formu. Web, který na mě na první pohled působí jako spam a lá rozsypaly se nám barvičky a písmenka určitě není tím správným dvorečkem před dveřmi perfektně fungující firmy.

  Přeju hodně štěstí do budoucna a doufám, že mě časem přesvědčíte o své úrovni na všech frontách.

 32. Josef P.

  Moje ID: 77204
  Dejte otevření administrace po přihlášení ve stejném okně, neskutečně mně irituje, že se otevírá v dalším okně naprosto bez důvodně.

 33. Petr Salinger

  Co třeba vytvořit aplikaci na telefony, která by mě informovala o stavu mých účtů, platby upozornění, kontakt na podporu, upozornění na akce a slevy, platby přes qr kod. Popřípadě přizpůsobit webovky prohlížečům na telefonu

 34. Pavel Dohnal

  ID: 77032
  Já bych změnil asi jen jednu věc a to možnost telefonicky se spojit s podporou. Online chat je sice super, ale spousta z nás nejsou spisovatelé a uvítali by možnost zavolat, to mi dost chybí. A hlavně také ne vždy je situace, že je možné psát.

 35. Olga Bajková

  ID: 96121
  Změnila bych design webu Wedos (frontend). Ve srovnání s designem i přehledností administrace značně pokulhává. Působí trochu jako cirkus, je to moc divoké (např. žluté podbarvování textu křiklavou barvou – na důležité věci se dá určitě upozornit lépe) a obzvlášť úvodní strana působí v některých částech nepřehledně (je tam až moc informací).

 36. Jan Schamberger

  ID: 64549
  No myslím že vytvoření nového webu se soutěžemi uprostřed probíhající akce, kdy si již většina soutěžích zvykla na vzhled předchozích stránek a již se tam snadno a velice přesně orientovala. Tak zde je to právě naopak. Vzhled stránek dobrá vzali jste první WordPress šablonu a tu trochu poupravily s tímto problém nemám, ovšem rozhodně byste měli změnit font, protože mě osobně po chvilce čtení začíná nudit a splývat s pozadím.
  Další a pro vás jistě lepší důvod proč byla chyba změnit soutěžní web. Je jednoduchý vaše stránky datacentrum.wedos.com díky soutěžím získaly rapidní nárůst návštěvníků stránek, který se pravidelně na stránky vraceli pro kontrolu nových soutěží atd. Tím jste si mohli znatelně polepšit u vyhledávačů a být na lepší pozicích ve výsledcích vyhledávačů a nejen co se týče již zmíněných stránek, ale díky provázanosti odkazy s dalšími vašimi stránkami wedos.cz atd. by z toho těžily i tyto další stránky.

  S administrací stránek a vašich služeb nemám naprostý problém, ale měli byste začít myslet do budoucnosti. Jednoduchý příklad dnes je trh s tablety nejvíce rozvíjejícím se trhem a za pár let bude mít každý minimálně 1tablet a z toho by bylo dobré jít s dobou a vytvořit administrační rozhraní přizpůsobené pro dotyky a displeje tabletů.

 37. Lukáš Podbehlý

  ID: 113843

  Přeji hezký den, u wedosu jsem velmi spokojen, ale vadí mi příliš malý okruh nabízených domén tzv. TLD
  Plánujete nabídku rozšířit?

 38. Milan Wölfl

  Vaše datacentrum je, jak známo, v betonovém „bunkru“. V případě katastrofy jsou má data v tom nejvyšším bezpečí. Co bych ještě změnil?
  Ke stávajícímu krytu bych ještě vybudoval další kryt, tentokráte pro Vaše zákazníky – protože v případě pohromy nebude asi moc možností, kde data uplatnit 😉
  Jsem s Vámi spokojen! 🙂

  Milan Wölfl (ID 120612)

 39. Jan Daniel Doležal

  id: 97370

  Z nápadů vybírám jeden:
  Monitoring!
  Monitoring VPS a na nich běžících služeb, když mi vypadne služba (web, ssh, http://ftp...) budu upozorněn emailem nebo sms a v grafíčkách o výkonu serveru si pak zpětně dohledám, kdy se zhruba stala chyba a nejlíp i co v té době vytěžovalo systém (Úplný ideál by byl, kdybych měl tušení co zlého se přihodilo, aniž bych lezl do logů na serveru – např. že se zaplnil disk poznám z grafu parádně.).
  Vynikající by bylo, že bych se nemusel trápit odesíláním dat někam do světa (NewRelic) nebo rozjížděním vlastních serverů (Zabbix, Nagios, Monit, SmokePing atd…), které bych pak musel spravovat atd. Zároveň by mi na VPS nemusela běžet služba, co by se starala o směr údajů, protože ty by se brali přímo z hypervizoru.
  No a naprostý idál by byl, kdybych si do těchto dat mohl cpát i data přes Statsd nebo Collectd přímo ze svých aplikací nebo cron skriptů.

 40. Lukáš Koukal

  ID:130642

  Vytvořil bych nějaký multi-packy Vašich služeb a asi trošku zpřehlednil Váš uvodní web,jinak jste dokonalí.:)

 41. Jiří Klír

  ID: 90167

  Vylepšení: Zrušil bych tento web.
  Vyhodnocování soutěží bude tady trvat ještě déle než na starém. Nepřehlednost. Font je tu špatně čitelný. Webová stránka musí být ona koupená CZ doména? Proč soutěž oddělovat od stávajícího webu? Proč se nenaklonuje původní web a nehodí na tuto doménu? Bude ještě fungovat stará stránka?

  Oficiálně jste nic nenapsali ani na Facebook, že se soutěže pozastavují. Mohli jste klidně dát notebook někomu, kdo vymyslí design pro soutěžní web.

  Jinak pro opakující se fráze/texty na wordpressu mohu nabídnout můj plugin. Například pravidla soutěže pod každým článkem budete editovat na jednom místě, změny se pak promítnou na všech stránkách. Přidávání soutěží bude rychlejší. – http://www.jklir.net/?p=wordpress-bottom-stack-plugin

 42. Jan Veselý

  Tak jsem tady asi 0,5 h sepisoval, co se mi nelíbí. Při odeslání formuláře to řeklo „Prtosím, odpovězte na otázku“ – nenapsal jsem tam webovou stránku. Pole není označeno jako povinné, tak jsem nic nevyplnil. A celý můj napsaný text se ztratil, protože po uvededné hlášce se z toho nedá jakkoli vrátit (pouze tlačítkem Zpět, což je špatně).

  1. Aleš Tichý

   Já se tlačítkem zpět taky vracel a text tam ještě byl (Firefox)
   V nápovědném obrázku na tuto otázku je napsáno „skoro nic :)“, tak jsem myslel že to je pole pro lidovou tvořivost a napsal jsem do něj „5 piv a velkej rum“ a formulář mě taky vykopl. Pak to form sežral na číslo 151

 43. Patrik Humpolec

  ID: 54651

  Já bych chtěl u wedos nějaký bonus program. Aby člověk mohl sbírat bonus bodíky a za ně pak nakupovat u wedos eshopu různé věcičky s logem wedos (reklamní předměty).

  Třeba za nákup/prodloužení domény by mohlo být 5 bodíků. A za hosting třeba 20 bodíků.

  Pak by si člověk po čase zašel k Vám do eshopu a něco si hezkého koupil za odměnu, že využívá služeb wedosu.

  Je to hezká představa 🙂

 44. Michal Stanke

  Zákaznické ID: 59009

  Uvítal byl lepší sjednocení designu – WEDOS má hodně webovek (které možná ani nejsou všechny potřeba) a každá vypadá jinak. Zároveň reklamní bannery na webu jsou každý jiný, takže na první pohled vypadají jako od zcela odlišného inzerenta. A tak by se dalo pokračovat… Myslím, že něco mezi hosting.wedos.com a datacentrum.wedos.com by bylo ideální, nicméně třeba Zákaznické centrum mi vyhovuje, protože je dostatečně kontrastní přehledné.

 45. Kateřina Sigmundová

  ID: 123189

  Dobrý den,

  pokud bych mohla WEDOSU něco s trochou humoru poradit, bylo by to posazení „WEDOS ženy“ do zákaznické podpory / online chatu. Nebo alespoň ta možnost mluvit se ženou. Třeba jí tam někde schováváte, ale já jsem narazila pouze na muže.
  Nejsem žádný odborník přes IT, pouze mám koupenou doménu. Když jsem potřebovala pomoct ohledně miniwebu, napsala jsem do chatu. S ochotným pánem jsme si ale vůbec nerozuměli. Věřím, že chyba byla především ve mne, ale zároveň jsem si říkala: „Kdyby tam byla ženská, určitě by mne pochopila“. V jednu chvíli mne polily i pocity trapnosti „Co když chci vědět nějakou banalitu, pán mi ji jasně vysvětluje, ale já jen nechápu co přesně znamenají nějaká slova?“ Poděkovala jsem snaživému poradci a bez odpovědi opustila chat. Věřte mi, že od té doby se bojím jít na chat s jakýmkoliv dotazem :-)). „Co když mají moje ID v nějakém seznamu hloupých otázek a teď tam přijdu s další nesmyslnou otázkou?“ … Naštěstí mám spoustu přátel, kteří mi rádi poradí, ale pokud bych se měla ve WEDOSU cítit „jako v bavlnce“, toto by bylo mé jediné vylepšení.

 46. M.Kaisrlik

  ID: 54582

  – TERMÍNY. Pro začátek dodržování veřejně přislíbených termínů (spuštění služby, akce, atd.). Osobně vím, že se to někdy nedá stihnout. Ale tak raději neslibujte nic konkrétně, protože to pak vypadá, že nedržíte slovo a důvěryhodnost klesá. A to je škoda, protože Vaše služby jsou jinak na dobré úrovni.

  Za tu poznámku asi nevyhraju 😉 tak přidám ještě jednu:
  – AKCIE. Veřejné místo (případně jen pro registrované), kde by se mohli potkat zájemci o nákup/prodej Vašich akcií. Uzavření obchodu by mohlo proběhnout (ideálně) pod záštitou Wedos, případně klasickou cestou.

 47. Josef Grill

  Dobrý den,

  děkujeme za názor. Opět musíme zopakovat jednu zásadní věc ohledně grafiky. U nás neprodáváme služby grafického studia, ale hostingové služby. Bez té určité agresivity to prostě nejde. Zkoušeli jsme méně výrazné stránky a když prodeje propadnou o 40%, tak je něco špatně. Musíme se rozhodnout, zda chceme prodávat služby (a žít) nebo řešit hezký vzhled (a zemřít hlady, ale s dobrým pocitem).

  Přehlednost jsme testovali a ve výsledku se nám potvrdilo to, že požadované věci zákazníci najdou. Testovali jsme jak náš hlavní web, tak i podstránky. Určitě máme co zlepšovat. Například v administraci je to složitější, protože máme velmi rozsáhlé možnosti nastavení a tak je to (na první pohled) nepřehledné.

  Určitě lze hodně věcí zlepšovat. Na tom stále pracujeme. Také proto očekáváme konkrétní návrhy.

 48. Antonín Kundrát

  ID: 55507

  Pokud je tohle finální podoba stránky, změnil bych:
  a, grafika, který tuto navrhoval (pokud se dá o designu vůbec mluvit)
  b, kompetentní lidi, kteří dovolili něco takového vypustit mezi veřejnost

  Celkově by se měl Wedos zaměřit na použitelnost a pžřehlednost svých stránek, tak aby byly pro zákazníka přívětivé, lehce se na nich orientoval a nevyzařovalo z nich tolik agresivity. Reklamní bannery by měly upoutat nápaditostí a né křiklavými barvami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *